9 najważniejszych informacji o programie Mój Prąd 3.0

Nowa, trzecia już edycja popularnego programu Mój Prąd 3.0 zapowiedziana na 1 lipca 2021 r. przynosi kilka nowych zasad. Poznaj 9 najważniejszych z nich.

 1. Maksymalna wysokość dotacji w trzeciej edycji Mojego Prądu to 3000 zł. Dotacja pokrywa do 50% kosztów inwestycji i jest zwolniona z PIT. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte dotacją Mój Prąd 3.0 możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
 2. Dotacją objęte są instalacje zrealizowane od 1 lutego 2020 r. Z Mojego Prądu 3.0 możesz skorzystać tylko, jeśli Twoja instalacja fotowoltaiczna nie była zakończona przed 1 lutego 2020 r.
 3. Dotacja obejmuje instalacje o mocy 2-10 kW przeznaczone na cele mieszkaniowe. Pamiętaj, że inwestycja nie może być rozbudową istniejącej instalacji!
 4. Wielkość instalacji objętej dotacją nie może przekraczać 120% Twojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.
 5. O dotację możesz starać się dopiero, gdy Twoja instalacja jest już wykonania i podłączona do sieci elektroenergetycznej. Zanim złożysz dotację podpisz dwustronną umowę z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 6. Nabór wniosków potrwa od 1 lipca 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. lub wyczerpania budżetu. Całkowita pula przewidziana przez rząd na trzecią edycję programu to 534 mln zł.
 7. Wniosek możesz złożyć jedynie w formie elektronicznej. Wnioski w formie papierowej będą odrzucane. Link do wniosku znajdziesz na stronie: mojprad.gov.pl
 8. Procesowanie prawidłowo złożonego wniosku może zająć nawet 6-7 miesięcy. Uzbrój się w cierpliwość.
 9. Dotacja nie obejmuje magazynów energii i ładowarek samochodowych. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, dotacje na magazyny energii i ładowarki samochodowe pojawią się dopiero w kolejnej edycji programu.

Zastanawiasz się nad inwestycją w instalację fotowoltaiczną?

Pamiętaj, że w tym razem budżet programu jest o połowę mniejszy i warto jak najszybciej złożyć wniosek o dotację. Zapewnij sobie kompleksową usługę i wybierz wykonawcę instalacji, który pomoże Ci się ubiegać o dotację z Mój Prąd 3.0. W N Energii dbamy o każdy detal i pomożemy Ci w pozyskiwaniu wszystkich możliwych dotacji, ulg i rodzajów finansowania.

Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym doradcą  Social media

  Strefa Partnera

  Kontakt

  Infolinia w godz. 8-16:
  76 777 77 77
  biuro@n-energia.pl

  ul. Św. Maksymiliana Kolbe 3
  59-220 Legnica

  N Energia Sprzedaż Sp. z.o.o. sp.k.
  NIP: 9151813852
  N Energia Sp. z o.o.
  NIP: 7831732063