9 najważniejszych informacji o programie Mój Prąd 3.0

Porady
Dotacje Mój Prąd 3.0 z N Energia

Nowa, trzecia już edycja popularnego programu Mój Prąd 3.0 zapowiedziana na 1 lipca 2021 r. przynosi kilka nowych zasad. Poznaj 9 najważniejszych z nich.

  1. Maksymalna wysokość dotacji w trzeciej edycji Mojego Prądu to 3000 zł. Dotacja pokrywa do 50% kosztów inwestycji i jest zwolniona z PIT. Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte dotacją Mój Prąd 3.0 możesz odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
  2. Dotacją objęte są instalacje zrealizowane od 1 lutego 2020 r. Z Mojego Prądu 3.0 możesz skorzystać tylko, jeśli Twoja instalacja fotowoltaiczna nie była zakończona przed 1 lutego 2020 r.
  3. Dotacja obejmuje instalacje o mocy 2-10 kW przeznaczone na cele mieszkaniowe. Pamiętaj, że inwestycja nie może być rozbudową istniejącej instalacji!
  4. Wielkość instalacji objętej dotacją nie może przekraczać 120% Twojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.
  5. O dotację możesz starać się dopiero, gdy Twoja instalacja jest już wykonania i podłączona do sieci elektroenergetycznej. Zanim złożysz dotację podpisz dwustronną umowę z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
  6. Nabór wniosków potrwa od 1 lipca 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. lub wyczerpania budżetu. Całkowita pula przewidziana przez rząd na trzecią edycję programu to 534 mln zł.
  7. Wniosek możesz złożyć jedynie w formie elektronicznej. Wnioski w formie papierowej będą odrzucane. Link do wniosku znajdziesz na stronie: mojprad.gov.pl
  8. Procesowanie prawidłowo złożonego wniosku może zająć nawet 6-7 miesięcy. Uzbrój się w cierpliwość.
  9. Dotacja nie obejmuje magazynów energii i ładowarek samochodowych. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, dotacje na magazyny energii i ładowarki samochodowe pojawią się dopiero w kolejnej edycji programu.

Zastanawiasz się nad inwestycją w instalację fotowoltaiczną?

Pamiętaj, że w tym razem budżet programu jest o połowę mniejszy i warto jak najszybciej złożyć wniosek o dotację. Zapewnij sobie kompleksową usługę i wybierz wykonawcę instalacji, który pomoże Ci się ubiegać o dotację z Mój Prąd 3.0. W N Energii dbamy o każdy detal i pomożemy Ci w pozyskiwaniu wszystkich możliwych dotacji, ulg i rodzajów finansowania.

Udostępnij

Ostatnie artykuły