...

ZNShine Solar: nowa marka modułów premium w ofercie N Energia

Porady
Moduły ZNShine w N Energia

Zawsze wybieramy rozwiązania zapewniające naszym Klientom maksymalne bezpieczeństwo, dlatego rozszerzamy ofertę o praktycznie niepalne samoczyszczące monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne double glass z powłoką grafenową.

Wieloletnie doświadczenie i innowacyjne technologie

Istniejąca od 1988 r. firma ZNShine Solar należy do grona największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Sukces zawdzięcza prowadzeniu własnych badań nad nowoczesnymi technologiami i najwyższemu standardowi kontroli jakości.

ZNShine jest pewne swoich produktów, dlatego udziela 30 lat gwarancji na uzysk energii i 15 lat na wady i usterki modułów montowanych na dachu. W dodatku dla zabezpieczenia rentowności oraz bezpieczeństwa inwestycji, moduły ZNShine posiadają ubezpieczenie gwarancji uzysków na 30 lat, w największej firmie reasekuracyjnej Świata Munich RE.

Firma stale się rozwija. W 2021 roku firma zwiększa moce produkcyjne i będzie w stanie produkować panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 10 GW rocznie.

Potwierdzeniem tego jest obecność ZNShine w czołówce rankingu Bloomberg New Energy Finance TIER 1.

Technologie Double Glass i Bifacial

Za większą wydajność, długowieczność oraz bezpieczeństwo eksploatacji modułów odpowiadają technologie wykorzystane przy ich produkcji. Szczególny wpływ na wysokie parametry paneli fotowoltaicznych ZNShine ma technologia Double Glass: specjalnie hartowane szkło stosowane jest z obu stron – także spodu, zamiast powłoki PCV. To sprawia, że panele ZNShine mają podwyższoną odporność ogniową i chemiczną. Są ekstremalnie odporne na amoniak, mgłę solną oraz rozprzestrzenianie się ognia. Stanowią więc idealne rozwiązanie nie tylko na dach Twojego domu, firmy czy grunt przy gospodarstwie rolnym, ale też przy projektach nadmorskich, pływających, wysypiskach śmieci, oczyszczalniach i łatwopalnych dachach. 

Moduły double glass ZNShine w N Energia
Moduły double glass ZNShine w N Energia

Innym rozwiązaniem, dzięki któremu panele są bardziej wydajne od standardowych, jest technologia Bifacial. Oznacza to, że ogniwa fotowoltaiczne są obecne po obu stronach modułu, a więc mogą czerpać energię także od spodu. To w zależności od specyfiki konkretnej instalacji może zwiększyć uzysk energii elektrycznej nawet o kilkadziesiąt procent.

Grafenowa powłoka samoczyszcząca

Bardzo istotną innowacją w modułach ZNShine jest zastosowanie powłoki grafenowej o właściwościach samoczyszczących. Co ważne, grafen, zastosowany w podwójnej szklanej warstwie panelu fotowoltaicznego, jest zintegrowany z szybą modułu, a nie naniesiony jako powłoka powierzchniowa. Zwiększa to trwałość i długoletnie utrzymywanie właściwości powłoki.

A jak przebiega „samoczyszczenie” modułów? Padające na nie promienie UV rozkładają zanieczyszczenia na szybie w procesie fotokatalizy. Te są spłukiwane przez deszcz, a dzięki właściwościom hydrofilowym, pył szybko spływa z wodą, która nie jest w stanie utrzymać się na powierzchni paneli. Znikają więc i „zabrudzenia”, i woda.

Moduły ZNShine z powłoką grafenową w N Energia
Moduły ZNShine z powłoką grafenową w N Energia

Poznaj więcej korzyści

W tym wpisie przedstawiliśmy jedynie cześć informacji na temat modułów ZNShine Solar i korzyści, jakie może dać Ci składająca się z nich instalacja fotowoltaiczna. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego, a odpowiemy na każde pytanie.

Udostępnij